Domů > Bezdrátová sluchátka > Herní bezdrátová sluchátka

Nejlepší herní bezdrátová sluchátka (2024)

Pokud si chcete užít kvalitní zvukový zážitek při hraní videoher a naplno se ponořit do virtuálního světa ve vaší oblíbené hře, pak jsou pro vás herní bezdrátová sluchátka nezbytným doplňkem. Zároveň vám při hraní poskytnou vysokou kvalitu zvuku, pohodlí a volnost pohybu bez omezujících kabelů.

1. Bezdrátová sluchátka Razer Blackshark V2 Pro Razer Blackshark V2 Pro
Kvalitní herní sluchátka
4.8 / 5
2. Herní bezdrátová sluchátka Logitech G733 Lightspeed Logitech G733 Lightspeed
Poměr cena/výkon
4.7 / 5
3. Bezdrátová sluchátka Corsair Virtuoso Corsair Virtuoso
Kvalitní a pěkná sluchátka
4.7 / 5
4. Bezdrátová sluchátka SteelSeries Arctis Nova 7 SteelSeries Arctis Nova 7
Kvalitní a pohodlná sluchátka
4.5 / 5
5. Herní bezdrátová sluchátka HyperX Stinger Core Wireless + 7.1 HyperX Stinger Core Wireless + 7.1
Poměr cena/výkon
4.5 / 5

Nejlepší herní bezdrátová sluchátka

Razer Blackshark V2 Pro

Kvalitní herní sluchátka
Bezdrátová sluchátka Razer Blackshark V2 Pro

Klady

 • Kvalitní zvuk
 • Pohodlná sluchátka
 • Mikrofon
 • Prostorový zvuk

Zápory

 • Vyšší cena

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

Razer BlackShark V2 Pro jsou herní bezdrátová sluchátka navržená pro vysokou kvalitu zvuku a pohodlí během hraní. Sluchátka jsou vybavena inovativními ovladači Razer TriForce Titanium, které umožňují odděleně reprodukovat vysoké, střední a nízké frekvence. Díky tomu dosahují sluchátka vynikající kvality zvuku, která je čistá, detailní a vyvážená. Navíc podporují prostorový zvuk THX Spatial Audio, který vytváří realistický 3D zvukový prostor a umožňuje vám lokalizovat zdroje zvuku ve hře.

Razer Blackshark V2 Pro se také pyšní všesměrovým mikrofonem Razer HyperClear, který má pokročilé potlačení hluku a zajistí vaši perfektní komunikaci s týmem. Mikrofon je odnímatelný, takže si ho můžete připevnit nebo odejmout podle potřeby. Sluchátka také disponují ovládacími prvky na náušníku, které vám umožňují snadno nastavit hlasitost nebo zapnout či vypnout mikrofon.

Mají lehkou konstrukci s hmotností pouze 320 g a náušníky z ultra měkké paměťové pěny FlowKnit, která je prodyšná a přizpůsobivá. Sluchátka jsou také bezdrátová a nabízí výdrž baterie až 24 hodin. Připojit je můžete pomocí technologie Razer HyperSpeed Wireless Technology (2.4GHz), která zaručuje rychlé a stabilní spojení bez prodlev.

Razer Blackshark V2 Pro se v českých internetových obchodech prodávají od  .

Logitech G733 Lightspeed

Poměr cena/výkon
Herní bezdrátová sluchátka Logitech G733 Lightspeed

Klady

 • Pohodlná sluchátka
 • Poměr cena/výkon
 • Lehká sluchátka
 • Kvalitní mikrofon

Zápory

 • Kvalita zvuku by mohla být lepší

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

Logitech G733 Lightspeed jsou velmi pohodlná a lehká. Sluchátka váží pouze 278 gramů a mají měkké paměťové náušníky, které se přizpůsobí tvaru vašich uší. Sluchátka také mají nastavitelný polstrovaný hlavový most, který rovnoměrně rozloží tlak na hlavu. Jsou navržena tak, aby byla kompatibilní s brýlemi a nezpůsobovala nepříjemné tlačení.

Sluchátka se mohou pyšnit také dobrou zvukovou kvalitu, která vás vtáhne do herního světa. Sluchátka jsou vybavena 40mm měniči Pro-G, které poskytují bohatý a detailní zvuk s hlubokými basy a čistými výškami. Sluchátka také podporují virtuální prostorový zvuk DTS Headphone:X 2.0.

Tato aluchátka jsou dostupná ve čtyřech barevných variantách: bílé, modré, lila a černé. Mají RGB podsvícení na obou stranách, které můžete nastavit podle svých preferencí pomocí softwaru Logitech G Hub. Sluchátka také mají odnímatelný mikrofon s funkcí potlačení šumu, který zajistí čistou komunikaci s vašimi spoluhráči.

Logitech G733 Lightspeed se v českých internetových obchodech prodávají od  .

Corsair Virtuoso

Kvalitní a pěkná sluchátka
Bezdrátová sluchátka Corsair Virtuoso

Klady

 • Dobrý zvuk
 • Pohodlná sluchátka
 • Kvalitní mikrofon
 • Možnost nabíjet i během používání
 • Výdrž baterie

Zápory

 • Horší ovládání hlasitosti pomocí bočního kolečka

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

Herní bezdrátová sluchátka Corsair Virtuoso nabízejí vynikající zvukový výkon, pohodlné náušníky a elegantní design. Sluchátka Virtuoso nabízejí vysokou kvalitu zvuku s frekvenčním rozsahem 20 Hz – 40 000 Hz. To umožňuje reprodukci jemných detailů zvuku a zajišťuje uživatelům ponoření do hry nebo i pěkný poslech hudby. Sluchátka Virtuoso používají bezdrátové připojení přes USB dongle s technologií Slipstream, která zajišťuje nízké latence a stabilní připojení. To umožňuje bezproblémové hraní her nebo sledování filmů bez zpoždění zvuku.

Corsair Virtuoso mají paměťovou pěnu na náušnících a čalouněný hlavový most, který se přizpůsobuje tvaru uživatelovy hlavy a uší. To zajišťuje pohodlí i při dlouhodobém nošení. Sluchátka jsou také vybavena odnímatelným mikrofonem s kvalitním zvukovým záznamem. To je ideální pro hlasovou komunikaci při hraní her nebo pro videohovory.

Velmi dobrá je i výdrž baterie. Sluchátka vydrží na jedno nabití až 20 hodin při použití bezdrátového připojení a RGB podsvícení. Pokud vypnete RGB podsvícení, můžete prodloužit výdrž baterie na až 25 hodin. Sluchátka podporují také rychlé nabijí pomocí USB-C kabelu.

Corsair Virtuoso se v českých internetových obchodech prodávají od  .

SteelSeries Arctis Nova 7

Kvalitní a pohodlná sluchátka
Bezdrátová sluchátka SteelSeries Arctis Nova 7

Klady

 • Zvuk
 • Pohodlnost
 • Rychlé nabíjení
 • Kvalitní provedení

Zápory

 • Někomu nemusí sedět menší velikost sluchátek

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

Sluchátka SteelSeries Arctis Nova 7 jsou ideální volbou pro každého, kdo hledá bezdrátová sluchátka s vysokou kvalitou zvuku, komfortem a výdrží. Tato sluchátka vás potěší svou univerzálností, praktičností a stylovostí. Sluchátka mají uzavřenou konstrukcí, která izolují okolní hluk a zaručují čistý a detailní zvuk. Pro přenos používají technologii 2,4 GHz bezdrátového připojení, která eliminuje rušení a zpoždění signálu.

Sluchátka mají také integrovaný mikrofon s funkcí potlačení hluku, který zajistí křišťálově čistou komunikaci s vašimi spoluhráči nebo volajícími. Mikrofon je otočný a lze ho sklopit do polohy ticha. Sluchátka také disponují ovládacími prvky na levé mušli, které umožňují nastavit hlasitost, zapnout nebo vypnout mikrofon a přepínat mezi různými zvukovými profily.

Sluchátka vydrží až 24 hodin nepřetržitého používání na jedno nabití, což je více než dostatek pro dlouhé hraní nebo cestování. Sluchátka se dobíjejí pomocí USB-C kabelu, který je součástí balení.

SteelSeries Arctis Nova 7 se v českých internetových obchodech prodávají od  .

HyperX Stinger Core Wireless + 7.1

Poměr cena/výkon
Herní bezdrátová sluchátka HyperX Stinger Core Wireless + 7.1

Klady

 • Pohodlná sluchátka
 • Kvalitní zvuk
 • Dlouhá výdrž baterie

Zápory

 • Na první pohled působí lacině

lze pořídit v českých e-shopech za cenu od do  

HyperX Stinger Core Wireless + 7.1 jsou bezdrátová herní sluchátka od společnosti HyperX, která je známá pro výrobu vysoce kvalitních herních periférií. Tato sluchátka jsou navržena tak, aby byla pohodlná všem hráčům a nabídla kvalitní zvukový zážitek z hraní. Sluchátka používají 2,4 GHz bezdrátové připojení, které poskytuje stabilní a nízkolatenční zvukový přenos. Díky kterému můžete hrát hry bez zpoždění zvuku nebo rušení signálu. Kromě toho podporují také virtuální 7.1 prostorový zvuk, který poskytuje bohatý a ponořivý zvukový zážitek. Díky tomu budete schopni lépe rozpoznávat směr zvuků, jako jsou kroky a výstřely ve hrách.

Sluchátka mají velké a pohodlné náušníky, které jsou potažené měkkou koženkou a nezatěžují uši ani při dlouhém používání. Sluchátka se snadno ovládají pomocí integrovaného ovladače na pravém náušníku, kde můžete nastavit hlasitost nebo vypnout mikrofon. Mikrofon je všesměrový a má dobrou citlivost, takže vás spoluhráči budou slyšet jasně a bez šumu. Sluchátka se připojují k počítači pomocí USB přijímače, který zajišťuje stabilní a kvalitní radiofrekvenční spojení s dosahem až 12 metrů. Baterie vydrží až 17 hodin provozu na jedno nabití, které probíhá pomocí USB-C kabelu.

HyperX Stinger Core Wireless + 7.1 se v českých internetových obchodech prodávají od  .

Jak vybrat herní bezdrátová sluchátka?

Při výběru bezdrátových sluchátek pro hraní her je důležité, stejně jako u jakéhokoliv jiného produktu, se zaměřit na několik klíčových vlastností, které mohou výrazně ovlivnit váš herní zážitek při hraní. Pojďme se na ně podívat.

Hráč PC her s herními bezdrátovými sluchátky
Herní bezdrátová sluchátka vám zajistí plné ponoření do hry

Kvalita zvuku

Kvalita zvuku je klíčovým faktorem, který ovlivňuje zážitek z hraní her. Dobrá kvalita zvuku vám umožní vychutnat si hru na plno a zvýší vaši schopnost reagovat na zvukové podněty ve hře. Na samotné kvalitě zvuku se podílí hned několik parametrů:

 • Frekvenční rozsah: Frekvenční rozsah udává, jak široké spektrum zvukových frekvencí dokáže sluchátko reprodukovat. Pro co nejrealističtější zvuk je ideální frekvenční rozsah 20 Hz až 20 000 Hz, což pokrývá celý rozsah lidského sluchu.
 • Impedance: Impedance ovlivňuje výkon a efektivitu sluchátek. Sluchátka s nižší impedancí (16 – 32 ohmů) jsou vhodná pro běžné zařízení, jako jsou telefony nebo tablety, zatímco sluchátka s vyšší impedancí (50 ohmů a více) jsou určena pro profesionální zvukové zařízení.
 • Citlivost: Citlivost sluchátek udává, jak hlasitý zvuk dokáží reprodukovat při daném vstupním výkonu. Vyšší citlivost (nad 100 dB) zajišťuje lepší hlasitost při zachování čistoty zvuku.

Typ a konstrukce bezdrátových sluchátek

Na trhu s bezdrátovými sluchátky můžete narazit na sluchátka hned několika typů a může být tak náročné se v nich zorientovat. Jednoduše se dají sluchátka rozdělit na ty do uší (in-ear) a na sluchátka přes hlavu (over-ear/on-ear).

 • Sluchátka do uší se zasunují přímo do zvukovodu ucha. Pro herní účely nejsou tak časté, ale někteří hráči je preferují kvůli své kompaktnosti a lehkosti. Obecně jsou menší, snadno se přenášejí a na první pohled jsou méně nápadné. Oproti tomu jsou ale méně pohodlné pro dlouhodobější hraní a často nedosahují tak dobré kvality zvuku a zvukové izolace, jako bezdrátová sluchátka přes hlavu.
 • Sluchátka přes hlavu se skládají ze dvou náušníků spojených čelenkou, která přechází přes vrch hlavy. Tyto sluchátka mohou být buď „over-ear“ (náušníky obklopují celé ucho) nebo „on-ear“ (náušníky přitlačují na ucho). Sluchátka přes hlavu jsou pro herní účely nejběžnější. Mají lepší kvalitu zvuku než sluchátka do uší, jsou pohodlnější a také díky svým větším rozměrům nabízí vyšší kapacitu baterie. Nevýhodou však je, že jsou větší, těžší a ve výsledku tak méně skladná a hůře přenosná.

Kromě samotného typu sluchátek, má na samotnou kvalitu zvuku a hlavně na tlumení okolního hluku vliv také konstrukční provedení náušníků . Zde můžete narazit na tři základní provedení – otevřená, uzavřená a polouzavřená sluchátka. Otevřená sluchátka poskytují lepší prostorový zvuk, ale méně izolují od okolního hluku. Uzavřená sluchátka naopak lépe izolují od okolního hluku a nabízejí silnější basy, ale mohou mít horší prostorový zvuk. Takovým kompromisem mezi oběma typy jsou pak polouzavřená sluchátka, která částečně tlumí okolní hluk, ale zároveň část zvukových vln propouští do okolí a mají tak lepší zvuk blížící se otevřeným sluchátkům.

Místo s počítačem a bezdrátová sluchátka na stole

Pohodlí a komfort

Pokud už se rozhodnete pro konkrétní typ sluchátek, měli byste brát také ohled na jejich pohodlí a komfort, jaký vám dokáží zajistit i při delším používání, zejména pokud trávíte dlouhé hodiny hraním. Sluchátka by měla být dostatečně pohodlná, aby vás při hraní nijak neomezovala nebo nikde nepříjemně netlačila. Velký vliv na to, jak dobře budou sluchátka sedět na hlavě a kolem uší má samotný materiál náušníků a čelenky. Měkké a prodyšné materiály, jako je paměťová pěna nebo textil, poskytují vysokou úroveň komfortu a zabraňují pocení. Některá sluchátka používají syntetickou kůži, která může být také pohodlná a navíc se snadno čistí, ale naopak můžeu některých uživatelů způsobit pocení. Vyberte si tedy sluchátka s dobře polstrovanou čelenkou, která zajišťuje pohodlné nošení i během dlouhého hraní.

Kromě materiálu má na pohodlí vliv také samotná hmotnost sluchátek. Lehká sluchátka jsou obecně považována za pohodlnější, protože způsobují méně tlaku na hlavu a uši. Těžší sluchátka mohou naopak poskytovat lepší zvukovou kvalitu a robustnost, ale mohou způsobit nepohodlí při dlouhodobém nošení.

Dobře navržená sluchátka by měla být také snadno nastavitelná a ergonomicky tvarovaná, aby se přizpůsobila tvaru hlavy a uší uživatele. Sluchátka s nastavitelnou čelenkou a otočnými náušníky poskytují lepší přizpůsobení a pohodlí pro různé velikosti hlavy a tvary uší. Ergonomický tvar náušníků a čelenky zajišťuje, že tlak je rovnoměrně rozložen, což zabraňuje bolesti a nepohodlí při dlouhodobém nošení.

Výdrž baterie a rychlost nabíjení

Další klíčovým aspektem, na který je ptořeba brát ohled je výdrž baterie a s ní spojena rychlost nabíjení. Výdrž baterie se u různých modelů bezdrátových sluchátek liší, a to v závislosti na výrobci, velikosti baterie a funkcích, které sluchátka nabízejí. Výdrž baterie herních bezdrátových sluchátek se obecně pohybuje mezi 8 až 30 hodinami. Při výběru sluchátek zvažte následující:

 • Vyberte model s dostatečnou výdrží baterie, která pokryje dobu vašich typických herních sezení. Pokud hrajete jen několik hodin denně, sluchátka s nižší výdrží baterie mohou být dostačující.
 • Při výběru sluchátek zohledněte jejich energetickou účinnost. Některá sluchátka mají funkce šetřící energii, jako je automatické vypnutí při nečinnosti.
 • Výdrž baterie může být ovlivněna dalšími funkcemi, jako je aktivní potlačení hluku nebo vestavěný mikrofon. Pokud tyto funkce nepotřebujete, můžete zvážit model s delší výdrží baterie.

Rychlost nabíjení je dalším faktorem, který s výdrží baterie úzce souvisí. Rychlejší nabíjení znamená, že sluchátka budou připravena k použití za kratší dobu. Sluchátka s rychlým nabíjením mohou být plně nabitá za 1 až 3 hodiny, zatímco sluchátka s pomalejším nabíjením mohou vyžadovat 4 až 6 hodin. Některá sluchátka nabízejí funkci rychlého nabíjení, která poskytuje několik hodinposlechu po pouhých 15 až 30 minutách nabíjení. Tato funkce může být užitečná, pokud potřebujete rychle nabít sluchátka během krátké přestávky ve hře. Stále populárnější funkcí je také podpora bezdrátového nabíjení u některých modelů sluchátek. Ačkoli nemusí být tak rychlé jako nabíjení kabelem, poskytuje pohodlí bez nutnosti připojení kabelu.

Další funkce a kompatibilita

Herní bezdrátová sluchátka nabízejí širokou škálu funkcí a možností, které mohou výrazně zlepšit váš herní zážitek. Při výběru sluchátek je důležité zohlednit kompatibilitu s vaším herním zařízením a potřebné funkce, které hledáte. Zde jsou některé běžné funkce a kompatibilita, které byste měli zvážit:

 • Kompatibilita s herními platformami: Ujistěte se, že sluchátka, která si vyberete, jsou kompatibilní s vaší herní platformou (PC, PlayStation, Xbox, Nintendo Switch atd.). Některá sluchátka jsou univerzální a fungují s více platformami, zatímco jiná mohou být určena pouze pro určité konzole nebo PC. Při výběru sluchátek pro konzoli nezapomeňte zkontrolovat, zda podporují bezdrátové připojení k vaší konzoli, protože některé konzole mohou vyžadovat specifický USB adaptér nebo dokonce pouze kabelové připojení.
 • Prostorový zvuk: Prostorový zvuk, jako je 7.1 surround nebo Dolby Atmos, vám umožní slyšet zvuky kolem sebe, což může být užitečné pro rozpoznání směru nepřátel nebo objektů ve hře.
 • Aktivní potlačení hluku (ANC): Aktivní potlačení hluku je funkce, která pomáhá eliminovat okolní hluk tím, že generuje protihluk, který ruší nežádoucí zvuky. Tato funkce může být užitečná při hraní ve hlučných prostředích nebo při hledání maximálního ponoření do hry.
 • Vestavěný mikrofon: Sluchátka s mikrofonem umožňují komunikaci s ostatními hráči při hraní online her. Některá sluchátka mají mikrofony s funkcemi, jako je potlačení šumu nebo otočný design pro snadné nastavení polohy mikrofonu.
 • Bezdrátové technologie: Při výběru bezdrátových sluchátek zohledněte, jakou technologii používají pro přenos zvuku. Bluetooth je běžným standardem, ale některá herní sluchátka mohou používat vlastní bezdrátové technologie pro nižší latenci a lepší zvukovou kvalitu. Latence je důležitým faktorem, zejména při hraní akčních nebo online her. Nízká latence zajišťuje, že zvuk je synchronizován s obrazem na obrazovce a že komunikace s ostatními hráči probíhá v reálném čase.
 • Možnosti přizpůsobení a ovládání: Některá sluchátka nabízejí možnost přizpůsobení zvukových nastavení, jako je ekvalizér nebo nastavení hlasitosti pro různé zdroje zvuku (např. hlasový chat nebo herní zvuky). Vstavané ovládací prvky na sluchátkách, jako jsou tlačítka pro nastavení hlasitosti nebo tiché režimy, mohou být užitečné pro snadné ovládání sluchátek během hraní.

hráč počítačové hry s bezdrátovými sluchátky

Oblíbené značky herních bezdrátových sluchátek

Na trhu je mnoho značek, které nabízejí kvalitní herní bezdrátová sluchátka. Zde je přehled některých populárních značek, které se zaměřují na výrobu bezdrátových sluchátek pro hráče:

 • Razer: Razer je dobře známý svými herními perifériemi, včetně klávesnic, myší a sluchátek. Sluchátka od Razeru nabízejí kvalitní zvuk, pohodlí a mnoho funkcí, které uspokojí potřeby hráčů.
 • SteelSeries: SteelSeries je další oblíbená značka, která se specializuje na výrobu herního příslušenství. Jejich bezdrátová sluchátka jsou známá pro výdrž baterie, komfort nošení a kvalitní zvukový výkon.
 • HyperX: HyperX, divize společnosti Kingston Technology, je známá svými cenově dostupnými a kvalitními herními perifériemi. Jejich bezdrátová sluchátka nabízejí dobrý poměr mezi cenou a výkonem, což z nich činí oblíbenou volbu pro mnoho hráčů.
 • Logitech G: Logitech G je herní divize společnosti Logitech, která se zaměřuje na výrobu vysoce kvalitního herního příslušenství. Jejich bezdrátová sluchátka jsou známá svou pohodlností, kvalitou zvuku a robustním designem.
 • Corsair: Corsair je další společnost, která se specializuje na výrobu herního příslušenství. Corsair nabízí řadu bezdrátových sluchátek, která se zaměřují na kvalitu zvuku, pohodlí nošení a vysokou výdrž baterie.
 • Astro Gaming: Astro Gaming je značka, která se zaměřuje na výrobu sluchátek a dalšího příslušenství pro hráče. Jejich bezdrátová sluchátka jsou oblíbená pro kvalitu zvuku, pohodlí a kompatibilitu s různými herními platformami.

Další bezdrátová sluchátka

Přejít nahoru