Nejlepší bezdrátová sluchátka do uší (2024)
Bezdrátová sluchátka do uší jsou stále čím dál víc populárnější volbou mezi zákazníky. Není divu. Poskytují totiž svobodu bez otravných a všude motajících se kabelů a ve srovnání s většími sluchátky přes hlavu jsou skladnější a snadno se přenášejí. To z nich dělá ideální parťáky na cesty nebo na sport, kde právě malé rozměry hrají důležitou roli. Pokud i vy byste si rádi nějaké pořídili, tak v tomto článku vám prozradíme tipy na ty nejlepší bezdrátová sluchátka do uší, která můžete aktuálně na trhu pořídit a také vám dáme tipy na to, na co si při nákupu dát pozor a jak taková sluchátka vybrat.
1. |
Sony True Wireless WF-1000XM4 Vítěz testu |
|
|
2. |
Apple AirPods Pro 2022 Nejlepší volba pro Apple uživatele |
|
|
3. |
Samsung Galaxy Buds2 Pro Kvalita od Samsungu |
|
|
4. |
Niceboy HIVE Pins 3 ANC Levná sluchátka |
|
|
5. |
Xiaomi Redmi Buds 3 Lite Levná sluchátka |
|
|
Nejlepší bezdrátová sluchátka do uší
Sony True Wireless WF-1000XM4
Klady
- Kvalita zvuku
- Potlačování hluku ANC
- Výdrž baterie
- Design
- Bezdrátové nabíjení
Zápory
- Větší pouzdro
Na prvním místě si vypíchnutí zaslouží bezdrátová sluchátka Sony True Wireless WF-1000XM4. Tato sluchátka jsou skvělou volbou pro ty, kdo si potrpí na kvalitě zvuku s bohatými basy a plným rozsahem. Dokáží také perfektně potlačovat okolní hluk díky špičkové technologii využívající integrovaný procesor V1, citlivé mikrofony a špunty sluchátek vyrobené tak, že dokáží dobře izolovat okolní hluk a také automaticky redukovat šum větru. Plně si tak můžete vychutnat svou hudbu, bez ohledu na to, kde se nacházíte. Navíc, technologie LDAC umožňuje přenášet až třikrát více dat než Bluetooth, takže si můžete vychutnat zvuk s vysokým rozlišením, který je srovnatelný s klasickým kabelovým připojením.
Sony True Wireless WF-1000XM4 se v českých internetových obchodech prodávají od Kč.
Apple AirPods Pro 2022
Klady
- Kvalita zvuku
- Aktivní potlačení hluku
- Prostorový zvuk
- Vzhled a design
- kompatibilita s Apple produkty
Zápory
- Vyšší cena
Bezdrátová sluchátka do uší Apple AirPods Pro 2022 se jen těsně v našem testu umístila na druhém místě a to jen z toho důvodu, že nemusí být vhodná pro každého. Po sluchátkách Apple AirPods Pro 2022 dává největší smysl sáhnout především v případě, kdy používáte produkty od Applu. V takovém případě jsou tato sluchátka jasnou volbou, protože z nich vytěžíte maximum. Skvěle zapadnou do ekosystému produktů od této společnosti a nabídnou perfektní kompatibilitu s automatickým připojením k zařízení.
Sluchátka nabídnout také velmi kvalitní zvuk, včetně prostorového zvuku a také ANC aktivní potlačení okolního hluku. Jedinou nevýhodou může být pro někoho poněkud vyšší cena, jak to tak bývá u Apple produktů zvykem, která je však vykoupena vyšší kvalitou.
Apple AirPods Pro 2022 se v českých internetových obchodech prodávají od Kč.
Samsung Galaxy Buds2 Pro
Klady
- Kvalita zvuku
- Řada pokročilých funkcí
- Ergonomický design
- ANC tlumení hluku
Zápory
- Slabší výdrž baterie
- Cena
Samsung Galaxy Buds2 Pro nabízí špičkový zvuk a řadu dalších pokročilých funkcí navíc. Sluchátka mají uzavřenou konstrukci a vynikající aktivní potlačení hluku s detekcí hlasu, které dokáže eliminovat většinu okolního hluku, ale zároveň vám propustit do sluchátek hlas, pokud na vás zrovna začne při poslechu někdo mluvit. Sluchátka také nabízejí podporu Hi-Res audio a prostorového zvuku 7.1, který vám zajistí realistický zážitek ze sledování filmů nebo poslechu hudby. Výhodou je také certifikace IPX7, která sluchátka chrání před vodou a potem, díky čemuž je můžete bez obav používat při sportování nebo v dešti.
Sluchátka mají také inovovaný ergonomický design, který je o 15 % menší než u předchozího modelu Buds Pro první generace, a také vylepšenou technologii proudění vzduchu, která zaručuje maximální pohodlí při nošení. Díky funkcím jako je přepínání skladeb, přijímání hovorů, hlasový asistent, snadné párování a až 18 hodin výdrže baterie (5 hodin sluchátek a 13 hodin nabíjecího pouzdra) jsou Galaxy Buds2 Pro skvělým společníkem pro každodenní použití.
Samsung Galaxy Buds2 Pro se v českých internetových obchodech prodávají od Kč.
Niceboy HIVE Pins 3 ANC
Klady
- Cena
- Poměr cena/výkon
- Potlačení okolního hluku
- Výdrž baterie
Zápory
- Zvuk neurazí ani nenadchne
- Slabší kvalita mikrofonu
Sluchátka Niceboy HIVE Pins 3 ANC nabídnou vysokou kvalitu a to v kombinaci s příznivou cenou. Díky technologii Active Noise Cancellation je poslech hudby či sledování filmů dokonalý bez rušení zvuků z okolí. Navíc si můžete zvolit i mód Ambient, který vám umožní slyšet zvuky z okolí pro větší bezpečnost, což je ideální například při běhání městem. Sluchátka disponují třemi režimy poslechu a gaming módem pro ultrarychlý přenos zvuku bez zpoždění, který je ideální hlavně pro hráče počítačových her.
S mobilní aplikací Niceboy ION můžete sluchátka plně nastavit podle svého gusta, využít funkce ekvalizéru a v případě potřeby snadno vyhledat odložená sluchátka. Sluchátka jsou navíc odolná vůči vlhkosti a disponují IPX4 krytím, takže vás nezaskočí ani déšť či pot. Sluchátka podporují také ovládání pomocí hlasových asistentů Siri a Google Assistant. S celkovou výdrží až 40 hodin a rychlým nabitím jsou tak ideální na cesty. To vše nabídnou v kombinaci s atraktivním designem.
Niceboy HIVE Pins 3 ANC se v českých internetových obchodech prodávají od Kč.
Xiaomi Redmi Buds 3 Lite
Klady
- Cena
- Poměr cena/výkon
- Dobrý zvuk
- Vzhled
Zápory
- Trošku plochý zvuk s absenci basů
Bezdrátová sluchátka Xiaomi Redmi Buds 3 Lite jsou skvělou volbou pro ty, kdo hledají kvalitní bezdrátová sluchátka s výborným poměrem ceny a výkonu. Tato sluchátka nabízejí špičkové technologie, jako je algoritmus pro potlačení šumu a Bluetooth 5.2, díky kterým poskytují skvělou kvalitu zvuku při poslechu hudby. Navíc sluchátka mají odolnost proti kapkám vody a částečkám prachu ve třídě krytí IP45.
Za velmi nízkou cenu do 500 Kč si můžete se sluchátky Xiaomi Redmi Buds 3 Lite i tak užít kvalitní zvuk, komfortní použití a snadné ovládání přímo na sluchátku. Lehká konstrukce, která váží pouhých 4,2 gramu jednoho sluchátka, zaručuje pohodlný poslech hudby i při delším poslechu. Kromě toho je jejich součástí i stylové a kompaktní nabíjecí pouzdro, které chrání sluchátka před vodou a mechanickým poškozením a poskytuje jim další dodatečnou energii pro nabíjení.
Xiaomi Redmi Buds 3 Lite se v českých internetových obchodech prodávají od Kč.
Proč si pořídit právě bezdrátová sluchátka do uší?
Pokud si pořizujete bezdrátová sluchátka, máte na výběr prakticky ze dvou hlavních typů. Buď si pořídíte právě sluchátka do uší, nebo sluchátka přes hlavu. Jak jsme zmínili v úvodu, velkou výhodou sluchátek do uší je právě jejich malá velikost. Ta je ideální např. na cesty, jelikož se sluchátka snadno vejdou třeba do kapsy a máte je tak kdykoliv po ruce. Své uplatnění najdou také při sportu, kdy mohou být větší sluchátka přes hlavu nepohodlná.
Pecky nebo špunty?
Při výběru sluchátek do uší můžete narazit na dva druhy jejich provedení. Tím prvním jsou pecky. Pecky (Earbuds) leží na vyústění zvukovodu ucha, nevkládají se až do zvukovodu, jako je tomu u špuntů (In-ear). To může být pro někoho pohodlnější, protože ne každému jsou špunty v uchu příjemné při používání. Naopak špunty, díky hlubšímu zasunutí do ucha lépe tlumí okolní hluky a často také poskytují výrazně lepší reprodukci a kvalitu zvuku. Aby špuntová sluchátka v uchu dobře držela, jsou často vybavena třemi velikostmi špuntů – S, M a L, které jsou většinou vyráběné ze silikonu, který se snadno udržuje a omývá.
Na jaké další parametry se při výběru sluchátek do uší dívat?
Pokud jste se již rozhodli mezi konstrukčním provedením sluchátek aby vybrali si tu variantu, která vám bude vyhovovat, jste na dobré cestě. Nicméně je ještě pár dalších parametrů, které je vhodné při výběru zvážit, abyste si vybrala správná sluchátka do uší, která splní všechny vaše potřeby a požadavky.
Frekvenční rozsah a citlivost
Frekvenční rozsah a citlivost ovlivňují z velké části to, jak budou sluchátka znít a jak kvalitní jejich výstup bude. Frekvenční rozsah udává rozsah frekvencí, které sluchátka dokáží reprodukovat. Lidské ucho je schopné slyšet frekvence v rozmezí od 20Hz do 20kHz, takže ideální frekvenční rozsah u sluchátek by měl být alespoň takto široký. Některá sluchátka však dokáží reprodukovat i frekvence nad rámec tohoto rozsahu, což může přinést lepší zážitek z poslechu a vyšší kvalitu zvuku.
Citlivost zase udává, jak přesně sluchátka dokáži reprodukovat zvuk při dané frekvenci. V jednoduchosti řečeno, čím vyšší citlivost, tím lepší kvalita zvukového signálu a také jeho hlasitost. Ideálem je, aby sitlivost byla vyšší než 100 dB/mW.
Tlumení okolního hluku
Pokud hledáte sluchátka, která vám budou dělat společníka na cestách do práce, na výletech, či při sportovních aktivitách, pak je vhodné se dívat také na to, jak dobře dokáží sluchátka tlumit okolní hluk, aby vás nerušila doprava a ruch ulice a vy si tak mohli v klidu vychutnat hudbu či podcasty ve sluchátkách.
Pokud se budeme bavit o tlumení okolního hluku, existují dva hlavní typy tlumení: pasivní a aktivní.
-
- Pasivní tlumení okolního hluku – tlumí zvuky okolní pomocí tvaru a materiálu sluchátek. Příkladem jsou sluchátka s tvarovanými špunty do uší, které pomáhají tlumit hluk okolí.
-
- Aktivní tlumení okolního hluku – využívá elektroniku a mikrofony ve sluchátkách, aby potlačovalo okolní zvuky. Mezi aktivní tlumení řadíme např. technologii Noise cancelling. Noise cancelling je specifický typ aktivního tlumení okolního hluku. Tato technologie používá mikrofony, které snímají zvuky v okolí a následně sluchátka generují protisignál, který je v opačné fázi k okolnímu zvuku a ten pouští do reproduktorů sluchátek. Tím se zvuky vzájemně vyruší a sniží se.
Výdrž baterie
U výdrže baterie jednoduše platí, že čím větší výdrž, tím lépe. Obzvlášť pokud plánujete sluchátka používat na cestách a nechcete neustále hledat zásuvku a řešit dobíjení sluchátek. Většina sluchátek do uší je vybavena pouzdrem, které má také vestavěnou baterii a dokáže sluchátka nabíjet, když je nemáte zrovna v uších.
Další vlastnosti a funkce
-
- Komfort: Je důležité zvážit, jak pohodlná jsou sluchátka i při delším došení. Sluchátka s pohodlnými špunty do uší nebo se silikonovými koncovkami mohou být pro někoho pohodlnější.
-
- Design: Vzhled a design je individuální záležitostí. Obecně mohou být sluchátka vyrobena z různých materiálů. Pokud hledáte sluchátka, která budou vypadat dobře, měli byste se poohlédnout po sluchátkách s atraktivním designem.
-
- Ovládání na sluchátkách: Některá sluchátka umožňují přeskakovat mezi skladbami, zastavovat a pouštět hudbu či ovládat hlasitost pomocí tlačítek či dotykových ploch na sluchátkách. Můžete tak snadno ovládat hudební přehrávač, aniž byste museli vytahovat telefon z kapsy.
-
- Voděodolnost: Některá sluchátka jsou voděodolná nebo alespoň částečně odolná vůči potu, což může být užitečné především pro sportovce.
-
- Cena: Pokud hledáte sluchátka s dobrou kvalitou zvuku a funkcemi, může se to projevit i na výsledné ceně. Je proto důležité si dopředu rozmyslet, kolik vlastně jste ochotni do nových sluchátek investovat.
Nejlepší značky bezdrátových sluchátek do uší
Na trhu existuje nepřeberné množství značek, které nabízejí bezdrátová sluchátka do uší. Přestože některé značky jsou obecně považovány za lepší, je potřeba je brát s rezervou, protože ne vždy musí být značka zárukou kvality u daného modelu a naopak. Mezi oblíbené značky patří například Apple, Sony, Sennheiser či Samsung. Tyto značky jsou známé svou kvalitou a spolehlivostí a nabízejí širokou škálu sluchátek s různými funkcemi a v různých cenových relacích.